herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

19 sty
2018

KOMUNIKAT PKW - WYBORCO! SPRAWDŹ, CZY JESTEŚ W SPISIE WYBORCÓW

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!
Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.
Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić?

Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!


Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

czytaj więcej


15 sty
2018

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRAŁA PO RAZ 26.

Po ubiegłorocznym jubileuszowym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolejne 25-lecie rozpoczęło się w niedzielę 14 stycznia. Tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Widuchowej graliśmy wspólnie dla dzieci - zbierano do puszek, odbyła się licytacja, działała kawiarenka i punkty gastronomiczne: przygotowano domowe wypieki, kiełbaski, grochówkę, pajdę chleba. Odbyła się loteria fantowa, trening i pokazy Zumby, można było obejrzć Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, a o godz. 20.00 pokaz sztucznych ogni. Nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu, jednak cieszy nas uzykany wysoki wynik  niedzielnej zbiórki. Zebrano łącznie ponad 15 tysięcy zł, a dochód z licytacji przekroczył 4.5 tysiąca zł.

Dziękujemy wszystkim ofarodawcom w imieniu organizatorów 26. Fianłu WOŚP. Ogromne podziękowania kierujemy do Sztabu Orkiestry w Widuchowej, wolontariuszy, Rady Rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników SP w Widuchowej, organizatorów zbiórek w Gminnym Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Krzywinie, druhów z OSP w Ognicy i Widuchowej, Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali datki i byli z nami tego wieczoru by wesprzeć akcję niesienia pomocy najmłodszym. To dzięki Państwu dzieci z chorobą nowotworową otrzymają szansę wczesnego wykrycia i podjęcia leczenia, szansę na jej pokonanie i szczęśliwe życie.

Szczegóły zbiórki  na podstawie informacji ze sztabu WOŚP:

Łączna kwota zebrana w Gminie Widuchowa - 15 156,94 zł i 62 €, w tym:

  • SP Widchowa - 11 746.94 zł
  • Gminne Przedszkole - 3 410 zł

Kwota uzyskana z licytacji - 4 582 zł

czytaj więcej