herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

19 paź
2018

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ EYE WIDUCHOWA 2018

17. edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE to wydarzenie bez precedensu w skali Pomorza. Niewielka wieś przyciąga niezwykle zdolnych młodych wokalistów z całej Polski, dając im możliwość występu w profesjonalnych warunkach scenicznych. W tym roku w składzie Jury gościliśmy niekwestionowany autorytet w zakresie śpiewu Panią Elżbietę Zapendowską.
Do konkursu zakwalifikowano 25 wokalistów z ponad setki zgłoszeń, co sprawiło, że poziom wykonawczy był najwyższy w historii festiwalu. 
Muzycznym gościem Festiwalu był Abraham Kenner III, który dał niepowtarzalny koncert.

Galeria fotografii


Werdykt XVII Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE 2018

Jury: Elżbieta Zapendowska, Katarzyna Buja-Kazuba, Joanna Zawłocka, Piotr Ostrowski i Abraham Kenner III

10 równorzędnych wyróżnień (100 zł)
Wiktoria Holka - Budzyń
Julia Zawadzka - Widuchowa
Hanna Rojek - Stargard
Wanesa Adamska - Chojna
Natalia Kawszyn - Płock
Martyna Bartosewicz - Chojna
Liwia Żych - Stargard
Gabriela Jeleń - Michałowice
Zofia Kubowicz - Gryfino
Katarzyna Szulc - Bielawa

Wyróżnienia specjalne:
-wyróżnienie wykonawcy z powiatu gryfińskiego - Wanesa Adamska - Chojna (100 zł) - fundator: Stanisław Kurcz
- wyróżnienie Wójta Gminy Widuchowa Anny Kusy Kłos dla wyróżniającej się osobowości scenicznej: Oleksandr Sukhomlin - Warszawa (mikrofon pojemnościowy)
- wyróżnienie specjalne Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (500 zł)- Natalia Kawszyn - Płock

kategoria I: 13-15 lat
III ms. Michał Słobodzian - Koszalin - 300 zł: fundator - Przemysław Kaweński - kawenski.pl
II ms. Ida Szebla - Bielawa - 400 zł: fundator - Armarol Lubiczyn
I ms. Martyna Ćwik - Koszalin - 500 zł: fundator - Dorota i Konrad Harasiowie - HARAŚ Stomatologia

kategoria II: 16-21 lat
III ms. Wiktoria Granas - Legnica - 300 zł: fundator - Małgorzata i Andrzej Stachurowie
II ms. Oleksandr Sukhomlin - Warszawa - 400 zł: fundator - Anna i Bartłomiej Wróblowie
I ms. Nailah Vitha - Stargard - 500 zł: fundator - Starosta Gryfiński Wojciech Konarski

Grand Prix - nagroda Wójta Gminy Widuchowa 1000 zł:
Hanna SZTACHAŃSKA - Poznań

 

czytaj więcej


05 paź
2018

RAJD "SZLAKIEM PAMIĘCI NARODOWEJ"

Szkolny Klub Rowerowy w Widuchowej zorganizował rajd "Szlakiem Pamięci Narodowej", który wpisuje się w gminne obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie w towarzystwie opiekunów odwiedzili miejsca związane z forsowaniem Odry.

czytaj więcej


19 wrz
2018

POŻEGNANIE LATA W KRZYWINIE - WIELKI FESTYN RODZINNY

W sobotę 22 września 2018 roku w Krzywinie odbędzie się Festyn rodzinny pn. "Pożegnanie lata" ze sportowym akcentem z udziałem gwiazd sportu, występami artystycznymi, gwiazdą wieczoru i zabawą taneczną. Impreza organizowana jest przez Gminę Widuchowa, Sołectwo Krzywin, ADK Szafir, LUKS Krzywin i OSP Krzywin. Wójt gminy Anna Kusy - Kłos w imieniu organizatorów zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców gminy oraz gości, dorosłych, dzieci i rodziny do wspólnej zabawy. Nie zabraknie atrakcji dla nikogo.

W czasie festynu o godz. 18.00 podejmiemy próbę pobicia rekordu Guinessa w jednoczesnym podbijaniu piłki, dlatego zachęcamy do udziału w próbie wszystkich uczestników festynu i prosimy o zabranie ze sobą własnej piłki. Mieszkańcy Krzywina, panie z ADK Szafir, członkowie Rady sołeckiej już od kilku dni spotykają się przygotowując miejscowość i obiekty sportowe na przyjęcie gości. 

Podczas wieczornej muzycznej części imprezy wystąpi grupa B-QLL znana już mieszkańcom naszej gminy z występów na Gminnych Dożynkach w Żarczynie. Po koncercie zapraszamy na zabawę taneczną przy remizie OSP. Festyn otrzymał dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie z programu "Społecznik".

czytaj więcej


17 sie
2018

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO PLACU ZABAW W ŻARCZYNIE - FESTYN ZORGANIZOWANY PRZEZ RADĘ SOŁECKĄ

W dniu 18 sierpnia 2018 r. podczas festynu zorganizowanego przez Radę Solecką Sołectwa Żarczyn uroczyście otwarto nowy plac zabaw. Symbolicznego otwarcia placu dokonała była sołtys Pani Krystyna Sztuka, która w imieniu mieszkańców sołectwa, a przede wszystkim w imieniu dzieci podziękowała Pani Wójt Annie Kusy - Kłos i pracownikom Gminy Widuchowa za podjęcie starań o uzyskanie dofinansowania i doprowadzenie do szczęśliwego finału potrzebnej i oczekiwanej inwestycji.

W upalne piątkowe popołudnie licznie przybyli mieszkańcy Żarczyna oraz mamy z dziećmi aby przetestować wszystkie urządzenia nowego placu zabaw. Pod czujnym okiem opiekunów dzieci bujały się na huśtawkach, zjeżdżały, wspinały się i pokonywały tunel linowy. Długa kolejka dzieci ustawiła się do malowania twarzy. Był klaun, który z balonów wyczarowywał najdziwniejsze zwierzęta nadmuchiwane zabawki. Małe i nieco starsze dzieci strzelały z łuku do tarczy i puszczały naprawdę duże bańki mydlane.

Panie z Rady Sołeckiej przygotowały bufet z zimnymi i gorącymi napojami, smaczne wypieki i kiełbaski z grilla. Zorganizowano loterię fantową. Była również mała niespodzianka dla dzieci. Pogoda podpowiedziała Pani Wójt co powinno sprawić najmłodszym radość i dlatego przywiozła dla wszystkich zimne lody. Plac zabaw tylko na ten moment opustoszał, aby po chwili znowu zapełnić się dziećmi. Z pewnością będzie dobrze służył dzieciom, a dla młodzieży i dorosłych już niedługo powstanie obok Otwarta Strefa Aktywności i zamontowane zostaną urządzenia zewnętrznej siłowni.

Teren w centrum Żarczyna dzięki  ostatnim inwestycjom został mądrze zagospodarowany, Jest ogrodzony, bezpieczny, zadbany i funkcjonalny. Stanowi przykład gospodarności i dobrej współpracy władz gminy z samorządem wiejskim - sołectwem, a wydatkowane na ten cel środki finansowe to doskonała inwestycja w przyszłość.

czytaj więcej