herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

11 gru
2017

PUNKT KONSULTACYJNY DLA PROJEKTU OCHRONY PRZECIWPOWODZIOWEJ W DORZECZU ODRY I WISŁY – ZADANIE 5.3

Sweco Consulting Sp. z o.o., jako Konsultant Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji I Urządzeń Wodnych w Szczecinie, realizujący Kontrakt: Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły – Zadanie 5.3, informuje, że w dniu 20 grudnia 2017 w budynku Tawerny (OSiR) na Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie otwarty będzie ogólnodostępny punkt konsultacyjny dla wszystkich zainteresowanych realizowanym Projektem, w którym to eksperci Konsultanta będą udzielać wszelkich niezbędnych informacji oraz przyjmować uwagi i sugestie w zakresie rozwiązań projektowych.

czytaj więcej


09 gru
2017

WARSZTATY OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

„Magia Świąt Bożego Narodzenia” – na dobre zagościła w naszym przedszkolu. Dnia 8 grudnia 2017 r. w godzinach popołudniowych, w grupie „Pszczółek”, odbyły się warsztaty rodziców, którzy wykonywali ozdoby Bożonarodzeniowe, wzajemnie uczyli się wielu technik i sposobów tworzenia stroików, wianków i świeczników.

czytaj więcej


07 gru
2017

PAN MARSZAŁEK OLGIERD GEBLEWICZ NA SPOTKANIU MIKOŁAJKOWYM W WIDUCHOWEJ

Mikołajki w Urzędzie Gminy Widuchowa- 6 grudnia 2017 r.W dniu 6 grudnia w Dzień Św. Mikołaja do Urzędu Gminy zawitał niecodzienny orszak, na który oczekiwały dzieci z zespołu folklorystycznego "Niezabudki". Worki pełne prezentów przynieśli Mikołaje, Elf i Śnieżynka, a towarzyszyli im Pan Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Pani Ewa Dudar - Radna Sejmiku Województwa. Gości przywitała Pani Wójt Anna Kusy - Kłos oraz dzieci, które pięknie przebrane wystąpiły tym razem z repertuarem bożonarodzeniowym. Po występie każde z dzieci otrzymało upragniony prezent. Była także okazja do podziękowania Panu Marszałkowi za dotychczasową pomoc skierowaną do Gminy Widuchowa, a szczególnie tę przeznaczoną dla dzieci. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego członkowie dziecięcego zespołu folklorystcznego "Niezabudki" mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów i pod ich kierunkiem uczyć się i doskonalić umiejętności wokalne i taneczne. Na zakończenie miłej uroczystości, po pożegnaniu najmłodszych, Pan Marszałek wraz z osobami towarzyszącymi byli gośćmi pani Wójt. Tegoroczny "Mikołaj" był bardzo hojny i mamy nadzieję, że tak samo będzie w przyszłym roku, czego wszystkim serdecznie życzymy.

 

czytaj więcej


07 gru
2017

CHOINKA PRZED URZĘDEM GMINY JUŻ ŚWIECI

Dokładnie o zmierzchu w dniu 6 grudnia przed budynkiem Urzędu Gminy Widuchowa zaświeciła się przepiękna świąteczna choinka. Chwilę później w Widuchowej na ul. Rootniczej i Grunwaldzkiej mogliśmy zbaczyć świąteczne oświetlenie. To już trzeci rok z rzędu świąteczne dekoracje rozświetlają Widuchową, ciesząc oczy mieszkańców oraz przejezdnych, wprowadzając wszystkich w radosny nastrój nadchodzących Swiąt, Nowego Roku i karnawału. Może już niebawem uroku swiątecznym dekoracjom doda padający śnieg.


czytaj więcej