herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

04 paź
2020

SŁODKA SOBOTA - KIERMASZ KGW "LAWENDA"Z WIDUCHOWEJ

W dniu 3 października 2020 r. Koło Gospodyń Wiejskich „Lawenda” z Widuchowej zorganizowało Słodką Sobotę. W ofercie były smaczne domowe wypieki oraz przetwory z owoców. Kiermasz słodkości cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i już po godzinie wszystkie wypieki zniknęły z półek. Oprócz tradycyjnych ciast sprzedawanych na wynos powodzeniem cieszyły się naleśniki z musem jabłkowym serwowane na miejscu. Dzięki inicjatywie KGW „Lawenda” Słodką Sobotę z powodzeniem możemy włączyć do kalendarza świąt nietypowych, a panie zapowiadają powtórkę kiermaszu jeszcze w tym roku.

czytaj więcej


04 paź
2020

WIDUCHOWSKIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM - RODZINNA BIESIADA NA LUDOWO

Koniec lata i początek jesieni to okazja do podsumowania działalności Rad sołeckich i Kół Gospodyń Wiejskich, organizacji i Stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy. W czasie organizowanych spotkań i imprez towarzyszących można było pochwalić się nowymi inwestycjami, spotkać się z mieszkańcami, posłuchać muzyki, skosztować domowych wypieków oraz potraw regionalnej kuchni i miło spędzić czas ze znajomymi i gośćmi przybyłymi na imprezę.

W dniu 19 września 2020 r. w Widuchowej w Zielonym Zakątku Stowarzyszenie Nadodrzańskie Klimaty wspólnie ze Szkołą Podstawową zorganizowało kolejne już wydarzenie w ramach Widuchowskich Spotkań z Folklorem – Rodzinną biesiadę na ludowo. Na scenie usytuowanej pod nowo wybudowaną wiatą wystąpił Dziecięcy Zespół Ludowy "Niezabudki" oraz dorośli muzycy – Trio Akordeonowe „Srebrzyści Akordeoniści”. W rodzinnej atmosferze przy kawie, herbacie i lemoniadzie wspólnie śpiewano popularne ludowe pieśni. Nie zabrakło kiełbaski z grilla i pysznych ciast. W słoneczne popołudnie spotkanie z udziałem dzieci, rodziców i seniorów przebiegło w miłej atmosferze. Rodzinna biesiada zrealizowana została w ramach Programu „Społecznik”.

 

czytaj więcej


04 paź
2020

NOWE OBIEKTY ARCHITEKTURY TURYSTYCZNEJ NA BULWARACH RYBACKICH W WIDUCHOWEJ

W ostatnim czasie na ul. Bulwary Rybackie w Widuchowej, zakończono montaż nowych obiektów turystycznych, które budzą zainteresowanie mieszkańców. W ramach inwestycji prowadzonej przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego na działce nr 311, obr. ewid. Widuchowa powstała wiata z elementami wyposażenia oraz ławki wokół ogniska i miejsca na grilla. Docelowo według projektu obok już powstałych obiektów mają pojawić się stojaki na rowery oraz tablice informacyjne.

 

Nowe obiekty wzbogacą ofertę miejscowości dla odwiedzających nadodrzańskie gminy turystów wodnych i rowerowych, a także zachęcą mieszkańców do spędzania wolnego czasu w atrakcyjnym miejscu w otoczeniu przyrody,  z pięknym widokiem na naszą Odrę.

czytaj więcej