herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

22 paź
2020

POJEMNIKI W KSZTAŁCIE SERC STANĘŁY W WIDUCHOWEJ I KRZYWINIE

Czerwone pojemniki w kształcie serc przeznaczone do zbiórki nakrętek pojawiły się na terenie szkół w Widuchowej i Krzywinie. Z inicjatywą zakupu pojemników wystąpił Wójt Paweł Wróbel, a pomysł szybko zyskał poparcie społeczności szkolnej. Czerwone serca na nakrętki usytuowano w miejscu dostępnym dla uczniów oraz mieszkańców miejscowości. W Krzywinie pojemnik stoi na dziedzińcu szkoły przy wejściu od ul. Królewieckiej. W szkole w Widuchowej pojemnik znajduje się przy wejściu na teren od ul. Szkolnej obok hali sportowej. Akcja zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Dochód ze zbiórki nakrętek będzie przeznaczony na cele charytatywne. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję.


  

czytaj więcej


15 paź
2020

NOWE ZASADY PROFILAKTYKI PRZECIW COVID-19 ZACZNĄ OBOWIĄZYWAĆ OD 17 PAŹDZIERNIKA 2020 r.

Na konferencji prasowej w dniu 15 października b.r. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie nowych narzędzi walki z koronawirusem i kolejne obostrzenia. Powiat gryfiński pozostaje nadal w strefie żółtej, jednak od dnia 17 października (od soboty) na jej terenie będą obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa.

Nowe obostrzenia w strefie żółtej od 17 października

Gospodarka

  • Lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos
  • Transport publiczny -ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc

Życie społeczne

  • Ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej (od 19 października)
  • W uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4 m2 
  • W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób

Edukacja, kultura i sport

  • W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe
  • Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
  • W wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność
  • Działalność basenów, aquaparków i siłowni zostaje zawieszona

czytaj więcej