herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

16 wrz
2018

MODERNIZACJA OŚWIETLENIA W GMINIE PRZYNOSI EFEKTY - KOLEJNE PUNTY ŚWIETLNE W WIDUCHOWEJ

Jedną z pierwszych inwestycji w roku 2015 była modernizacja oświetlenia ulicznego w całej Gminie Widuchowa. Dzisiaj pewnie już nie pamiętamy starego oświelenia, przyzwyczailiśmy się do nowego i wydaje się nam, że tak byo od zawsze. W 2015 r. wymieniono 420 lamp rtęciowych na nowoczesne energooszczędne lampy ledowe. Koszt inwestycji to kwota 813400 zł. Roczne oszczędności na energii elektrycznej to 40 tys. zł a dodatkowe 35 tys. zł  to oszczędności na usługach konserwacyjnych. To właśnie z tych oszczędności stale, co roku montowane są sukcesywnie nowe lampy w miejscowościach. Tam, gdzie istnieje infrastruktura energetyczna montowane są oprawy ledowe na słupach, a tam, gdzie jej brak, montowane są lampy solarne. W tym roku dodatkowe punkty świetlne pojawiły się również w Widuchowej, w miejscach, które od dawna wskazywali radni i mieszkańcy. 

czytaj więcej


06 wrz
2018

W OGNICY POSTAWIONO NOWY BEZPIECZNY PLAC ZABAW DLA DZIECI

W Ognicy powstał długo oczekiwany plac zabaw dla dzieci. Zamontowano ekologiczny zestaw zabawowy oraz ławki i kosze na śmieci.  To już szósty nowy plac zabaw, który powstał w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Cztery place zabaw  zrealizowano z projektu i zostaly dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a place zabaw w Żelechowie i Ognicy zostały sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego. Place zabaw to przykład dobrze ulokowanych środków sołeckich. Mamy nadzieję, że długo posłużą małym mieszkańcom i będą często odwiedzane.

  

czytaj więcej


30 sie
2018

ROZPOCZYNAMY PRZEBUDOWĘ ULICY BULWARY RYBACKIE - WÓJT ANNA KUSY-KŁOS PODPISAŁA UMOWĘ Z WYKONAWCĄ

Wójt Anna Kusy-Kłos dotrzymała obietnicy. Rusza inwestycja "Przebudowa ulicy Bulwary Rybackie w ciąg pieszo - jezdny wraz z przebudową sieci teletechnicznej w Widuchowej". Projekt powstał już w poprzedniej kadencji lecz nie był realizowany z powodu braku środków zewnętrzych na kosztowną inwestycję. Wójt Anna Kusy-Kłos postanowiła zrealizować własną koncepcję- podzieliła zadanie na dwa etapy i skutecznie aplikowała o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości  1 071 389 zł, co stanowi 63,63  % wartości zadania. Zabezpieczenie finansowania inwestycji to jak wiadomo dopiero połowa sukcesu. Najtrudniejsze zadanie to wyłonienie wykonawcy w okresie, gdzie największe firmy są zaangażowane w dużo większe projekty, a ceny na roboty budowlane mogą zaskoczyć nawet bogate samorządy.

 Do ogłoszonego przez Gminę Widuchowa przetargu nie złożono żadnej oferty i dlatego Wójt zdecydowała się na procedurę negocjacji, która nie należała do łatwych, ale ostatecznie pozwoliła wyłonić wykonawcę. W dniu dzisiejszym tj. 30 sierpnia 2018 r. Wójt Anna Kusy-Kłos podpisała umowę na realizacj inwestycji z wykonawcą - firmą „DANKOM” DANIEL BŁAŻKIEWICZ, Lisie Pole 52, 74-506 Nawodna. We wrześniu firma wejdzie na plac budowy i przystąpi do realizacji długo oczekiwanej przez mieszkańców Widuchowej przebudowy ulicy Bulwary Rybackie.

 

 

czytaj więcej


29 sie
2018

PRZED DOŻYNKAMI GMINNYMI POWSTAŁ NOWY PLAC ZABAW W ŻELECHOWIE

Przed samymi Dożynkami Gminnymi, które odbędą się w sobotę 1 września 2018 r. na placu obok świetlicy wiejskiej w Żelechowie stanął nowy plac zabaw sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego i budżetu gminy na rok 2018.  W ciągu niespełna miesiąca od podpisania przez Wójt Annę Kusy-Kłos zlecenia zakupiono i zamontowano zestaw "Mikołaj" - 4 oraz pozostałe elementy:  huśtawkę wahadłową dwuosobową, huśtawkę "Bocianie gniazdo" i bujak na sprężynie "Koń". Wszystkie elementy placu zabaw posiadają wymagane atesty, wykonawca udzielił 24 miesięcznej gwarancji. Na ten plac zabaw od dawna czekały dzieci i ich rodzice i jesteśmy przekonani, że będzie często odwiedzany oraz spełni oczekiwania mieszkańców.

czytaj więcej