herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

19 paź
2018

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ EYE WIDUCHOWA 2018

17. edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE to wydarzenie bez precedensu w skali Pomorza. Niewielka wieś przyciąga niezwykle zdolnych młodych wokalistów z całej Polski, dając im możliwość występu w profesjonalnych warunkach scenicznych. W tym roku w składzie Jury gościliśmy niekwestionowany autorytet w zakresie śpiewu Panią Elżbietę Zapendowską.
Do konkursu zakwalifikowano 25 wokalistów z ponad setki zgłoszeń, co sprawiło, że poziom wykonawczy był najwyższy w historii festiwalu. 
Muzycznym gościem Festiwalu był Abraham Kenner III, który dał niepowtarzalny koncert.

Galeria fotografii


Werdykt XVII Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE 2018

Jury: Elżbieta Zapendowska, Katarzyna Buja-Kazuba, Joanna Zawłocka, Piotr Ostrowski i Abraham Kenner III

10 równorzędnych wyróżnień (100 zł)
Wiktoria Holka - Budzyń
Julia Zawadzka - Widuchowa
Hanna Rojek - Stargard
Wanesa Adamska - Chojna
Natalia Kawszyn - Płock
Martyna Bartosewicz - Chojna
Liwia Żych - Stargard
Gabriela Jeleń - Michałowice
Zofia Kubowicz - Gryfino
Katarzyna Szulc - Bielawa

Wyróżnienia specjalne:
-wyróżnienie wykonawcy z powiatu gryfińskiego - Wanesa Adamska - Chojna (100 zł) - fundator: Stanisław Kurcz
- wyróżnienie Wójta Gminy Widuchowa Anny Kusy Kłos dla wyróżniającej się osobowości scenicznej: Oleksandr Sukhomlin - Warszawa (mikrofon pojemnościowy)
- wyróżnienie specjalne Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (500 zł)- Natalia Kawszyn - Płock

kategoria I: 13-15 lat
III ms. Michał Słobodzian - Koszalin - 300 zł: fundator - Przemysław Kaweński - kawenski.pl
II ms. Ida Szebla - Bielawa - 400 zł: fundator - Armarol Lubiczyn
I ms. Martyna Ćwik - Koszalin - 500 zł: fundator - Dorota i Konrad Harasiowie - HARAŚ Stomatologia

kategoria II: 16-21 lat
III ms. Wiktoria Granas - Legnica - 300 zł: fundator - Małgorzata i Andrzej Stachurowie
II ms. Oleksandr Sukhomlin - Warszawa - 400 zł: fundator - Anna i Bartłomiej Wróblowie
I ms. Nailah Vitha - Stargard - 500 zł: fundator - Starosta Gryfiński Wojciech Konarski

Grand Prix - nagroda Wójta Gminy Widuchowa 1000 zł:
Hanna SZTACHAŃSKA - Poznań

 

czytaj więcej


15 paź
2018

I. REKREACYJNY MARSZ NORDIC WALKING - WIDUCHOWA 2018

13. października br. malutka Widuchowa była gospodarzem prawdziwego święta nordic walking.  Tego dnia gościła ludzi, którzy kochają aktywność fizyczną w plenerze i kochają maszerować z kijkami. 1.Rekreacyjny Marsz Nordic Walking oraz uroczyste otwarcie nordicowej trasy " Do Doliny Widy" już za nami.

 

Stowarzyszenie "Nadodrzańskie Klimaty" przy ogromnym wsparciu Urzędu Gminy Widuchowa i Nadleśnictwa Chojna zrealizowało debiutancki projekt - w ramach inicjatywy obywatelskiej Programu Społecznik. Wzięło w nim udział blisko 100 osób, które zjechały do Widuchowej z różnych stron województwa - ze Szczecina, Stargardu, Polic, Kołobrzegu. Liczną grupę stanowili lokalni kijkarze skupieni wokół nowo powstałego klubu "Krok za Krokiem. Nordic Walking Widuchowa" oraz ADK "Szafir" z Krzywina. Wystarczyło tylko wyjść z domu, zabrać dwa kije, dobrą energię i zabawa była gwarantowana. Sprzyjała pogoda, widoki , dopisali uczestnicy, którzy udowodnili, że nordic walking można uprawiać w każdym wieku.

  

Inicjatywa Obywatelska w ramach programu Społecznik 2018 sfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędu Gminy Widuchowa i prywatnych sponsorów okazała się prawdziwie obywatelska. Zaangażowanie tak wielu członków widuchowskiej społeczności, wolontariuszy i osób wspierających, jak i samych uczestników sprawiło, że impreza była wyjątkowa. Kolejny raz mieszkańcy lokalnej społeczności udowodnili, że w grupie siła i że można wszystko, jeśli się tego bardzo chce.

   

Marsz zorganizowano pod hasłem "Nie biorę, nie piję - chodzę na kije". Uczestnicy podzieleni na zespoły mieli do pokonania 5 kilometrowy odcinek nowej wytyczonej trasy nordic walking "Do Doliny Widy". Po wykonaniu wspólnego tańca zawodnicy ruszyli na trasę i wzięli udział w  grze terenowej, gromadząc cenne punkty, które zostały na zakończenie zamienione we wspaniałe nagrody. Każdy uczestnik otrzymał zestaw startowy oraz pamiątkowy medal po ukończeniu marszu. Organizatorzy zadbali o poczęstunek- były keiłbaski pieczone na strażackim ognisku, pachnąca grochówka, ciasta i napoje. Przygotowano atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy i zamek dmuchany. Mile spędzony czas w Widuchowej pozostanie na długo w pamięci uczestników wydarzenia i z pewnością zachęci nowych adeptów nordic walking do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia bez nałogów.

  

  

czytaj więcej


12 paź
2018

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w dniu 14 października, który w tym roku przypada w niedzielę, dlatego uroczystości w placówkach oświatowych odbyły się nieco wcześniej. W środę urczysty apel z odbył się w Szkole Podstawowej w Widuchowej. Pani Wójt Anna Kusy - Kłos w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Złożyła życzenia nauczycielom, wychowacom i pracownikom szkoły, a wyróżniającym się nauczycielom wręczyła Nagrody Organu Prowadzącego. W części artystycznej zaprezentowali się młodzi wykonawcy i Dziecięcy Zespół Ludowy "Niezabudki".


foto: www.facebook.com/Szkoła-Podstawowa-w-Widuchowej

W piątek uroczyste akademie z udziałem Pani Wójt Anny Kusy - Kłos, rodziców i emerytów odbyły się w Gminnym Przedszkolu w Widuchowej i Szkole Podstawowej w Krzywinie. Dyrektorzy placówek oraz Pani Wójt przekazali nauczycielom i pracownikom placówek życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wójt Anna Kusy - Kłos uhonorowała Nagrodą Organu Prowadzącego wyróżniających się w pracy nauczycieli.


foto: www.facebook.com/Gminne-Przedszkole-w-Widuchowej

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie, którzy złożyli nauczycielom życzenia oraz zaprezentowali program artystyczny. Były recytacje wierszy, zabawne inscenizacje o tematycze szkolnej, piosenki i tańce. Nie zabrakło też dowodów sympatii w postaci kwiatów i własnoręcznie przygotowanych przez uczniów i przedszkolaków upominków.

 

czytaj więcej