herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

19 gru
2018

II WIDUCHOWSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

          

W dniu 14 grudnia 2018 r. odbył się II Widuchowski Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem byli Pracownicy i Rada Rodziców Gminnego w Widuchowej. Wydarzenie miało miejsce w pięknej scenerii przedszkolnego ogrodu. Pośród kolorowych światełek i świątecznych dekoracji goście mogli podziwiać bożonarodzeniową szopkę i posłuchać kolęd wykonanych przez przedszkolaków.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez pracowników przedszkola oraz rodziców. Był kiermasz potraw wigilijnych z pierogami i barszczem, kawiarenka z pysznościami dla miłośników słodkich wypieków. Bogate stoiska grup przedszkolnych ze  świątecznym rękodziełem przyciągały tłumy. Tego wieczoru dzieci i dorośli mogli się ogrzać przy ognisku, upiec kiełbaskę i wypić przepyszną herbatę z imbirem i pomarańczami. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach ozdabiania pierników. 

II Widuchowski Jarmark Bożonarodzeniowy był wyjątkowy za sprawą specjalnych gości. Wizyta dwóch  Świętych Mikołajów częstujących dzieci słodyczami oraz pokaz światła  i ognia sprawiły, iż na kilka godzin wszyscy znaleźli się w magicznym świecie i poczuli prawdziwą radość z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. I tu należą się ogromne podziękowania dla sponsora ostatniej niespodzianki Kamili Grzybowskiej - Studio Fotograficzne Kama.

Dyrektor przedszkola Pani Barbara Szczawik złożyła wszystkim uczestnikom życzenia wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

czytaj więcej


13 gru
2018

PREMIERA FILMU PROFILAKTYCZNEGO "CZY WARTO...?" Z UDZIAŁEM UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRZYWINIE

W roku 2018. Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie zorganizował konkurs na scenariusz filmu profilaktycznego. Laureatem została uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Krzywinie Julia Prahl, szkoła otrzymała wyróżnienie. Nagrodą w konkursie była realizacja filmu z udziałem uczniów krzywińskiej podstawówki. Pomysłodawcą konkursu był naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie asp. szt. Grzegorz Klimek. Film został zrealizowany przez zespół wydawnictwa i portalu chojna24.pl - Przemysława KaweńskiegoRoberta Bałachowskiego.

Premiera filmu odbyła się 12 grudnia 2018 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie. W premierowym pokazie udział wzięli organizatorzy konkursu, uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Krzywinie oraz realizatorzy filmu. Goście mieli okazję zwiedzić nowoczesny budynek komisariatu m.in. laserową strzelnicę. Poznali także sprzęt, wyposażenie i pojazdy wykorzystywane w codziennej pracy policjantów.

czytaj więcej


26 lis
2018

GMINNE INWESTYCJE - W MARWICACH POŁOŻONO PIERWSZĄ WARSTWĘ MASY BITUMICZNEJ

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Wójt Anny Kusy - Kłos zaplanowana inwestycja pn. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Marwice doczekała się realizacji.

Na inwestycję gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pochodzących z wyłączenia gruntów rolnych na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Przebudowa obejmuje odcinek drogi gminnej o długości 1,025 km. Po kolejnych nierozstrzygniętych przetargach dopiero w wyniku negocjacji udało się wyłonić wykonawcę inwestycji - firmę MKR INWESTMENT Marek Gołębiowski z Kłodowa.

Krótki czas wykonania prac (do końca roku) oraz konieczność rozliczenia inwestycji dofinansowanej przez Urząd Marszałkowski wymusiły na wykonawcy duże tempo prac. Obecnie na całym odcinku drogi, od ronda leżącego w ciągu drogi powiatowej  do końca miejscowości, położona została pierwsza, wyrównawcza warstwa masy bitumicznej. Kolejny etap to ułożenie warstwy ścieralnej oraz utwardzenie i zagospodarowanie poboczy drogi. Mamy nadzieję, że duże zaawansowanie prac i dobre warunki pogodowe pozwolą na szybkie zakończenie inwestycji.

czytaj więcej


26 lis
2018

GMINNE INWESTYCJE - DUŻE ZAAWANSOWANIE PRAC NA BULWARACH RYBACKICH

Ostatni gorący okres związany z wyborami samorządowymi nie wpłynął na prowadzone przez gminę inwestycje. Przygotowana w poprzedniej kadencji przez Wójt Annę Kusy - Kłos i rozpoczęta we wrześniu inwestycja: Przebudowa ulicy Bulwary Rybackie w ciąg pieszo - jezdny  jest kontynuowana. Realizujemy obecnie I etap  inwestycji dofinansowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego kwotą 1 071 389 zł (63,63 %). Wykonawcą jest firma „DANKOM” Daniel Błażkiewicz z Lisiego Pola.

Kolejna wizyta na placu budowy pokazuje znaczne zaawansowanie prac i w powiązaniu z dobrymi, jak na tę porę roku, warunkami pogodowymi dobrze rokuje na przyszłość. Odcinek od ul. Grunwaldzkiej do ul. Mostowej przygotowany jest do układania kostki brukowej.

Nowa nawierzchnia z kostki została już ułożona na odcinku od ul. Grunwaldzkiej, aż za skrzyżowanie z ul. Żeromskiego. Dalej na południe w kierunku Nadzoru Wodnego trwają roboty ziemne - korytowanie drogi i formowanie poboczy.

Już obecnie, na etapie budowy mieszkańcy dostrzegają wyraźną zmianę krajobrazu Bulwarów Rybackich i chętnie spacerują w tej okolicy obserwując postęp prac. Mamy nadzieję, że po ukończeniu całej inwestycji tereny położone nad Odrą w Widuchowej staną się wizytówką miejscowości i ulubionym miejscem spędzania czasu przez naszych mieszkańców i turystów.

czytaj więcej