herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

03 lip
2018

XXII JARMARK WIDUCHOWSKI ZA NAMI

Jarmark Widuchowski to największa impreza kulturalna w naszej gminie, która odbywała się zawsze na początku wakacji, od lat w tym samym miejscu, na placu i w parku obok remizy OSP w Widuchowej. W tym roku odbyła się już XXII edycja festynu. Od trzech lat Jarmark jest imprezą dwudniową. Rozpoczyna się w piątkowy wieczór na widuchowskim nabrzeżu klimatyczną imprezą rodzinną przy dobrej muzyce. W sobotę z rana zapraszamy nad Odrę dzieci z rodzicami do wspólnej zabawy z mnóstwem atrakcji, gier i konkursów. Główna część Jarmarku to festyn dla mieszkańców gminy i gości z wieczornym blokiem  muzycznym, na którym gościmy solistów i zespoły muzyczne z Gwiazdą wieczoru. Kiedy trzy lata temu Wójt Anna Kusy - Kłos zaproponowała nową formułę Jarmarku z naciskiem na powrót nad Odrę, na nabrzeże, do miejsc dawnej świetności miasta, które tętniły życiem - mieszkańcy i goście przyjęli pomysł z entuzjazmem.
Dziś  Jarmark Widuchowski w nowej odsłonie przyciąga tłumy uczestników, na których czeka różnorodność atrakcji i form spędzania czasu wolnego, najlepsze gwiazdy muzyki z precyzyjnie dobranym repertuarem, a ponadto wspaniała oferta gastronomiczna i handlowa, profesjonalna obsługa techniczna i medialna. 

Na tegorocznym Jarmarku gościliśmy wielu artystów, którzy stworzyli wspaniałe muzyczne widowisko i dostarczyli rozrywki na najwyższym poziomie. Wystąpilii profesjonalni DJ-e, uczniowie widuchowskich szkół, grupa Coolers, Kubas, Norbi oraz Gwiazda Wieczoru Krzysztof Krawczyk.

Dla rodzin i dzieci przygotowano wiele atrakcji m.in. pokazy walk średniowiecznych wojów, warsztaty ceramiczne, konkursy sprawnościowe, zamki dmuchane i wesołe miasteczko.

Bez wątpienia atrakcją dla mieszkańców Widuchowej i nie tylko, była prezentacja i promocja albumu autorstwa Janusza Kulki "Powróćmy do Widuchowej jak za dawnych lat". Wszyscy mogli otrzymać egzemplarz albumu ze specjalną dedykacją autora.

Jarmarkowi towarzyszyły również zawody sportowe o Puchar Wójta Gminy Widuchowa: turniej piłki nożnej zorganizowany przez Pogoń Szczecin Football Schools oraz turniej piłki siatkowej.  Bractwo Kurkowe z Gryfina zorganizowało pokaz broni oraz  konkurs strzelecki.

Stałym, tradycyjnym elementem Jarmarku Widuchowskiego jest Alejka Rekodzielników, w której swoje stragany rozkładają artyści i twórcy ludowi oraz rzemieślnicy i rękodzielnicy. W tym roku w ofercie znalazły się m.in. wyroby kulinarne, biżuteria, ceramika, wyroby góralskie, poduszki i torby ekologiczne, żywność ekologiczna, miody.z pasieki widuchowskiej, koktajle, ciasta domowe, fit batoniki. W bogatej  ofercie gastronomicznej każdy uczestnik znalazł swoje ulubione potrawy i napoje - były m.in.: potrawy z grilla, pieczeń z dzika, zupa rybna, grochówka strażacka, gofry, wata cukrowa, lody popkorn i napoje.

Wyjątkowa publiczność i goście mile spędzili czas podczas dwudniowego Jarmarku, a w sobotnią noc zabawa przy muzyce trwała do białego rana. Dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok!


Jarmark Widuchowski został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej,  budżetu gminy Widuchowa i sponsorów.


Fotografie: Józef Misiun (chojna24.pl). Piotr Waydyk, UG Widuchowa

czytaj więcej


24 cze
2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W WIDUCHOWEJ

W czwartek i piątek 21 i 23 czerwca 2018 r. w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Widuchowej uroczyście podsumowano rok szkolny 2017/2018. Na okolicznościowym apelu, który zawsze odbywa się zgodnie ze szkolnym ceremoniałem obecna była  Pani  Wójt Anna Kusy-Kłos, która poźegnala absolwentów gimnazjum, złoźyła gratulacje z okazji ukończenia szkoły oraz podziękowała nauczycielom i rodzicom za owocną stałą współpracę w okresie nauki szkolnej.

Najlepszym absolwentom wręczono nagrody za naukę i zachowanie, stypendia oraz wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe. Wójt Anna Kusy-Kłos wręczyła nagrodę organu prowadzącego Tomaszowi Żygadło, który uzyskał najlepszy wynik w nauce oraz wzorowe zachowanie.  Stanisław Domaradzki wręczył  Nagrodę Dyrektora Małgorzacie Mlak, a Nagrodę Rady Pedagogicznej z rąk Pani wicedyrektor Barbary Kwaśniak otrzymał Tymon Cisowski.  

czytaj więcej


21 cze
2018

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

W dniu 21 czerwca 2018 r. na ostatnim przed wakacjami uroczystym apelu zebrały się odświętnie ubrane przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Młodsze dzieci pożegnały najstarszych kolegów i koleżanki, którzy od września zaczną naukę w szkole. Mali absolwenci przedszkola wystąpli przed zgromadzoną publicznością z programem artystycznym. Były wiersze, piosenki, i tańce. Wszystkie starszaki zaprezentowały się w ;Polonezie, tak doskonałego występu może im pozadrościć niejeden maturzysta. Dużo ciepłych słów i podziękowań dzieciom i rodzicom przekazala Pani dyrektor Barbara Szczawik. Wójt Gminy Pani Anna Kusy - Kłos pogratulowała absolwentom wspaniałego występu i doskonałych wyników w nauce i umówiła się z nimi na kolejny apel - już we wrześniu w szkole podstawowej. Wszystkim, dzieciom i dorosłym życzyła wspaniałych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

  

czytaj więcej


21 cze
2018

RODZICU, ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO ONLINE!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut

czytaj więcej