herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

18 gru
2017

PIERWSZY W WIDUCHOWEJ JARMARK BOŻONARODZENIOWY

W dniu 15 grudnia 2017 r. w Widuchowej mogliśmy wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbył się na terenie Gminnego Przedszkola. Pomimo tego, że sam pomysł nie jest nowy i mamy okazję bywać w różnych miejscach na świątecznych festynach, to w Widuchowej takie wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy. Inicjatywa Pani Wójt Anny Kusy - Kłos spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony dyrekcji i pracowników Gminnego Przedszkola w Widuchowej, którzy podjęli się wspólnie z rodzicami organizaji imprezy. Jak na prawdziwy Bożonarodzeniowy Jarmark przystało przygotowano stragany ze świątecznymi ozdobami, stoiska z wigilijnymi potrawami, domowymi wypiekami i ciepłymi napojami, a ze sceny słychać było kolędy w wykonaniu przedszkolaków. Cały teren rozświetlały kolorowe lampki rowieszone na choinkach i wielkie świetlne dekoracje. Był także Mikołaj z workiem pełnym prezentów i olbrzymie sanie, ale prawdziwą niespodzinkę sprawili dzieciom pomocnicy Mikołaja - elfy oraz pięknie przebrane bajkowe postaci, które stworzyły niepowtarzalny klimat tego wyjątkowego wieczoru. W powietrzu dało się wyczuć magię zbliżających się Świąt, a radosny nastrój udzielił się wszytkim - dzieciom i dorosłym. Wspaniale zorganizowana impreza spotkała się z gorącym przyjęciem uczestników, którzy już pytają o następny świąteczny jarmark. Organizatorzy powinni mieć ogromną satysfakcję ze swojej pracy, bo Jarmark Bożonarodzeniowy tak bardzo się spodobał, że nikt nawet nie zauważył, że nie było śniegu.

czytaj więcej


15 gru
2017

GMINA WIDUCHOWA OTRZYMA UNIJNE WSPARCIE NA PLACE ZABAW

W środę 13 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie przedsięwzięć wspierających rozwój lokalny w ramach PROW na lata 2014 – 2020. Umowy z beneficjentami programu  podpisał wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa. Gminę Widuchowa reprezentowali wójt Anna Kusy - Kłos i skarbnik Marcin Bachta. Otrzymane wsparcie finansowe w kwocie 67 208,00 zł zostanie przeznaczone na budowę placów zabaw w czterech miejscowościach: Krzywin, Rynica, Żarczyn i Dębogóra. Nowoczesne i funkcjonalne place, które z pewnością najbardziej ucieszą najmłodszych, będą dostępne dla wszystkich mieszkańców.


fot. igryfino.pl

czytaj więcej


13 gru
2017

DIROW ZAPRASZA NA SPOTKANIE INFORMACYJNO – KONSULTACYJNE

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich zaprasza na spotkanie informacyjno - konsultacyjne dotyczące zasad opracowania wniosków w ramach ogłoszonych naborów, które odbędzie się 20 grudnia 2017 r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu  Gminy Widuchowa, ul.Grunwaldzka 8.

czytaj więcej