herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

18 lis
2016

WÓJT ANNA KUSY-KŁOS LAUREATKĄ PLEBISCYTU GŁOSU SZCZECIŃSKIEGO

Dziś na łamach Głosu Szczecińskiego ogłoszono oficjalne wyniki Plebiscytu "Mała Ojczyzna  Duża Sprawa" edycji 2016.

Z przyjemnością informujemy, że laureatką plebiscytu i zdobywczynią 3. miejsca została Wójt Gminy Widuchowa  Anna Kusy-Kłos. Po raz kolejny Głos Szczeciński zorganizował  plebiscyt, którego celem było podsumowanie  dotychczasowych działań, wybranych dwa lata temu samorządów oraz wybór najskuteczniejszych włodarzy regionu szczecińskiego.
Plebiscyt trwał od 21.10.2016 r. do 18.11.2016 r., a glosowanie sms-owe zakończono 10 listopada o godz. 24.00. Oddając głos Za lub Przeciw kandydaturze wójta, burmistrza, prezydenta glosujący mieli sposobność wyrazić opinię o tym, jak działają obecne władze samorządowe i czy spełniają oczekiwania mieszkańcow. Tak znaczący wynik uzyskany w plebiscycie GS to ogromna satysakcja i wyróżnienie dla naszej gminy po dwóch latach od wyboru  nowych władz samorządowych. Cieszymy się z tego i gratulujemy Pani Wójt.

czytaj więcej


16 lis
2016

SZUKAMY NASTĘPCÓW RAFAŁA MAJKI I MAI WŁOSZCZOWSKIEJ!

W środę 16 listopada o 17.00 w sali 204 Zespołu Szkół w Widuchowej odbędzie się spotkanie z trenerem kolarstwa Grzegorzem Korczyńskim z UKS Energetyk Junior. Jego podopieczni to wielokrotni uczestnicy i zwycięzcy Mistrzostw Polski. Doskonałym przykładem jest absolwent Zespołu Szkół w Widuchowej Kacper Żygadło. W czasie spotkania będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące treningów, sprzętu itd. Warto dać szansę swojemu dziecku, kto wie, czy wśród nas nie kryje się następca Rafała Majki lub Mai Włoszczowskiej?

czytaj więcej


14 lis
2016

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA DOROSŁYCH - NABÓR DO PROJEKTU

"Nowe kompetencje - nowe szanse" to projekt nieodpłatnych szkoleń komputerowych i językowych finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, do udziału w którym zaprasza Wójt Gminy Widuchowa wraz z Centrum Nauczania Języków Obcych "EDUKACJA" w Krakowie.
Projekt jest skierowany do osób dorosłych, a w szczególności do osób w wieku 50 lat i więcej, osób o niskich kwalifikacjach tj. z wykształceniem nie wyższym  niż średnie, a także do osób niepełnosprawnych (posiadających orzeczenie o niepełnosprawności).

Zgłoszenia do projektu przyjmowane będą do 30 listopada 2016 r. w sekretariacie Zespołu Szkół w Widuchowej oraz w sekretariacie Urzędu Gminy Widuchowa.Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest złożenie wypełnionej ankiety. Druki Regulaminu rekrutacji i Ankiety rekrutacyjnej dostępne będa w sekretariacie ZS i sekretariacie Urzędu Gminy.

czytaj więcej