herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

30 lip
2020

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY WIDUCHOWA

Z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 informuję wszystkich zainteresowanych, iż w bieżącym roku Dożynki Gminne nie odbędą się.

czytaj więcej


30 lip
2020

PODZIĘKOWANIA PEŁNOMOCNIKA PRZYCHODNI RODZINNEJ.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozpoczęcia projektu remontu Przychodni w Widuchowej. Dziękuję Panu Jerzemu Sołtysiakowi, Radzie Gminy, Widuchowa, Pracownikom Urzędu, Dyrektorowi Zakładu Gospodarki Komunalnej i wykonawcom licząc na dobrą współpracę. W tym roku obchodzimy jubileusz XX-lecia Przychodni Rodzinnych w Widuchowej i Krzywinie, jednakże czas mamy trudny i nasze plany świętowania z niespodziankami, konkursami i prezentami dla pacjentów pokrzyżowała pandemia. Remont budynku jest jednak dobrą nowiną i powodem do wspólnej radości.

czytaj więcej


28 lip
2020

URUCHOMIENIE SYREN DLA UCZCZENIA 76. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.

Dnia 1 sierpnia (sobota) o godzinie 17.00 na czas 1 minuty zostaną włączone syreny alarmowe na terenie Gminy Widuchowa w celu uczczenia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamięć o zrywie podjętym przez Powstańców jest naszym narodowym obowiązkiem, dopiero bowiem jej pielęgnowanie nadaje głęboki sens takim pojęciom jak bohaterstwo, ofiarność, oddanie dlatego zwracam się do mieszkańców naszej lokalnej społeczności z prośbą o uczczenie „godziny W” o godzinie 17.00 poprzez wstrzymanie ruchu ulicznego i minutę ciszy.

czytaj więcej