herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

20 cze
2016

XX JARMARK WIDUCHOWSKI Z WIDOKIEM NA ODRĘ

Przygotowując Jubileuszowy XX Jarmark Widuchowski nie zapomnieliśmy o ciepłym przyjęciu ubiegłorocznej nowej formuły festynu i ponownie zapraszamy wszystkich nad Odrę, która znowu zaczyna odgrywać ważną rolę dla Widuchowej i jej mieszkańców. Odra od dawna przestała dzielić mieszkańców sąsiednich krajów Polski i Niemiec, a coraz częściej łączy ludzi, którzy żeglując po niej odwiedzają nadodrzańskie miejscowości. Widuchowa stanowi dla coraz liczniej przybywających turystów wrota do Parku „Dolina Dolnej Odry” odkrywając przed nimi piękno przyrody oraz atrakcje gminy i miejscowości. Pokazując podczas Jarmarku mieszkańcom i naszym gościom, że Widuchowa leży nad Odrą mamy nadzieję, że zaczną oni częściej przybywać do nas tą drogą, a Widuchowa stanie się otwarta i będzie mogła ich powitać ze wszystkich czterech stron świata.

czytaj więcej


16 cze
2016

POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA UCZNIÓW

W dniach 30.05 – 03.06.2016r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Krzywinie  i Grundschule Gehrde przebywali na wspólnej wymianie w Sarbinowie. (Sarbinowo położone jest nad Morzem Bałtyckim w gminie Mielno) Oprócz dzieci w wymianie uczestniczyli również rodzice i nauczyciele. Wspólnie zaplanowany wyjazd obfitował  w ciekawe wydarzenia. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie.

czytaj więcej


09 cze
2016

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

W dniach od 13, do 16. czerwca z terenu gminy Widuchowa zbierane będą odpady wielkogabarytowe. Są to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się w pojemnikach na inne odpady np. meble, dywany, materace, duże zabawki. Warunkiem odbioru jest wystawienie odpadów wielkogabatytowych przed nieruchomość. Przypominamy, że odpadami wielkogabarytowymi nie są: części samochodowe, odpady sanitarne, poremontowe, budowlane.

czytaj więcej