herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Kolejny raz w Krzywinie odbył się Festyn rodzinny pn. "Powitanie lata" zorganizowany przez animatorów sportu, Radę Sołecką, OSP Krzywin oraz ADK 'Szafir". Honorowym gościem tegorocznego spotkania w Krzywinie był złoty medalista  Mistrzostw Świata na ergometrze wioślarskim Michał Gadowski, mieszkaniec Żelechowa i wychowanek krzywińskiej podstawówki. Atrakcją dla  uczestników festynu były "Zawody na ergometrach", w których pod okiem Mistrza próbowali swoich sił mężczyźni i kobiety. Każdy mógł przekonać się, jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby "dopłynąć" do mety. Cykliczne wydarzenie sportowe zgromadziło mieszkańcow Krzywina, dla których jak co roku przygotowano wiele atrakcji.

Mistrz Świata na ergometrze wioślarskim Michał Gadowski


Zorganizowano turnieje piłki nożnej i siatkówki kobiet, w których  Zawodniczki z ADK "Szafir" zmierzyły się zaprzyjaźnionymi  drużynami  z Trzcińska Zdrój i Bań. Zwycięzcom i uczestnikom pamiątkowe puchary i dyplomy wręczał sam Mistrz Świata Michał Gadowski. Dla dzieci zorganizowano rozgrywki w "dwa ognie", bitwę na balony wypełnione wodą i przejażdżki wozem strażackim. Dla tych, którym upał dawał się mocno we znaki strażacy rozpylili  kurtynę wodną. Nie zabrakło zimnych i gorących napojów, smacznego ciasta, grillowanych kiełbasek i świeżego chleba ze domowym smalcem.

Ogromne podziękowania należą się Michałowi Gadowskiemu i wszystkim organizatorom: Radzie Sołeckiej z byłą Sołtys Jadwigą Mazur, strażakom z OSP Krzywin, dziewczynom z ADK "Szafir", prywatnym sponsorom nagród oraz animatorom sportu Dariuszowi SzymorkowiPiotrowi Waydykowi.

Wpisany przez: Andrzej Stachura