herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

16 wrz
2018

MODERNIZACJA OŚWIETLENIA W GMINIE PRZYNOSI EFEKTY - KOLEJNE PUNKTY ŚWIETLNE W WIDUCHOWEJ

Jedną z pierwszych inwestycji w roku 2015 była modernizacja oświetlenia ulicznego w całej Gminie Widuchowa. Dzisiaj pewnie już nie pamiętamy starego oświelenia, przyzwyczailiśmy się do nowego i wydaje się nam, że tak byo od zawsze. W 2015 r. wymieniono 420 lamp rtęciowych na nowoczesne energooszczędne lampy ledowe. Koszt inwestycji to kwota 813400 zł. Roczne oszczędności na energii elektrycznej to 40 tys. zł a dodatkowe 35 tys. zł  to oszczędności na usługach konserwacyjnych. To właśnie z tych oszczędności stale, co roku montowane są sukcesywnie nowe lampy w miejscowościach. Tam, gdzie istnieje infrastruktura energetyczna montowane są oprawy ledowe na słupach, a tam, gdzie jej brak, montowane są lampy solarne. W tym roku dodatkowe punkty świetlne pojawiły się również w Widuchowej, w miejscach, które od dawna wskazywali radni i mieszkańcy. 

czytaj więcej


30 sie
2018

ROZPOCZYNAMY PRZEBUDOWĘ ULICY BULWARY RYBACKIE - WÓJT ANNA KUSY-KŁOS PODPISAŁA UMOWĘ Z WYKONAWCĄ

Wójt Anna Kusy-Kłos dotrzymała obietnicy. Rusza inwestycja "Przebudowa ulicy Bulwary Rybackie w ciąg pieszo - jezdny wraz z przebudową sieci teletechnicznej w Widuchowej".

Projekt powstał już w poprzedniej kadencji lecz nie był realizowany z powodu braku środków zewnętrzych na kosztowną inwestycję. Wójt Anna Kusy-Kłos postanowiła zrealizować własną koncepcję- podzieliła zadanie na dwa etapy i skutecznie aplikowała o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości  1 071 389 zł, co stanowi 63,63  % wartości zadania. Zabezpieczenie finansowania inwestycji to jak wiadomo dopiero połowa sukcesu. Najtrudniejsze zadanie to wyłonienie wykonawcy w okresie, gdzie największe firmy są zaangażowane w dużo większe projekty, a ceny na roboty budowlane mogą zaskoczyć nawet bogate samorządy.

 Do ogłoszonego przez Gminę Widuchowa przetargu nie złożono żadnej oferty i dlatego Wójt zdecydowała się na procedurę negocjacji, która nie należała do łatwych, ale ostatecznie pozwoliła wyłonić wykonawcę. W dniu dzisiejszym tj. 30 sierpnia 2018 r. Wójt Anna Kusy-Kłos podpisała umowę na realizacj inwestycji z wykonawcą - firmą „DANKOM” DANIEL BŁAŻKIEWICZ, Lisie Pole 52, 74-506 Nawodna. We wrześniu firma wejdzie na plac budowy i przystąpi do realizacji długo oczekiwanej przez mieszkańców Widuchowej przebudowy ulicy Bulwary Rybackie.


czytaj więcej


27 sie
2018

WIDUCHOWSKA PODSTAWÓWKA PO WAKACYJNYCH INWESTYCJACH GOTOWA DO ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

Powoli kończą się wyjątkowe, bo upalne wakacje, więc w szkołach i przedszkolu trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W pierwszy dzień szkoły przypadający w poniedziałek 3 września na uczniów Szkoły Podstawowej w Widuchowej czeka kilka miłych niespodzianek. Podczas wakacji trwały intensywne prace remontowe. Przeznaczone w budżecie gminy środki przekazane szkole zostały wydane na remonty i inwestycje: pomalowano ściany w klasach i na szkolnych korytarzach, a na zewnątrz budynku wyremontowano prowadzące do szkoły schody. Zakupiono i zamontowano na korytarzach nowe  szafki dla wszystkich uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej.

   

  

czytaj więcej

  • Galerie zdjęć
  • Zapytaj Wójt

12 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE, MIEJSCU ORAZ PRZEDMIOCIE OBRAD XIII SESJI RADY GMINY WIDUCHOWA VIII KADENCJI

12 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA STAŁYCH KOMISJI RADY GMINY WIDUCHOWA

10 grudnia

TRWA GLOSOWANIE NA INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ W PROGRAMIE SPOŁECZNIK NA LATA 2019-2021

09 grudnia

UWAGA !!! W DNIACH 11-13 GRUDNIA PRZEJAZD KOLEJOWY W KRZYWINIE BĘDZIE ZAMKNIĘTY.

06 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI REWIZYJNEJ RADY GMINY WIDUCHOWA

06 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI FINANSÓW I GOSPODARKI RADY GMINY WIDUCHOWA

05 grudnia

KOMUNIKAT STAROSTY GRYFIŃSKIEGO W SPRAWIE ZMIANY CZASU PRACY STAROSTWA POWIATOWEGO W GRYFINIE

30 lipca

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OBOWIĄZKU WYPOSAŻENIA NIERUCHOMOŚCI W POJEMNIKI NA ODPADY SELEKTYWNE

18 listopada

TABLICE EDUKACYJNO-INFORMACYJNE W PARKU CZCIBORA.

14 listopada

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY WIDUCHOWA O SPOTKANIU KONSULTACYJNYM Z PRZEDSTAWICIELAMI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NT. PROJEKTU PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2020 ROK.

14 listopada

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY WIDUCHOWA O KONSULTACJACH PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2020 ROK.

13 listopada

ZAPROSZENIE NA WYDARZENIE SŁOWNO-MUZYCZNE „BALLADA O FRANKU PIESIKU”

02 listopada

11 LISTOPADA ZAPRASZAMY NA WIECZORNICĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ

31 października

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE LINII KOMUNIKACYJNEJ NA TRASIE GRYFINO - CZARNÓWKO- PACHOLĘTA- MARWICE

30 października

Sprostowanie informacji zamieszczonej w dniu 11.10.2019 r. dotyczącej linii komunikacyjnej GRYFINO-PACHOLĘTA – MARWICE – GRYFINO.